Abp Tagle wzywa do modlitwy o deszcz. W tym miejscu brakuje wody

Abp Tagle wzywa do modlitwy o deszcz. W tym miejscu brakuje wody
(fot. pl.depositphotos.com)
KAI / jp

Prawie 7 mln ludzi odczuwa bolesne skutki braku wody w stolicy Filipin i jej okolicach. Do ogólnokrajowej modlitwy o deszcz wezwał arcybiskup Manili, kard. Luis Antonio Tagle.

Filipińscy eksperci oświadczyli, że to czego doświadcza kraj to skutki łagodnego El Niño. Jest to zjawisko pogodowe polegające na utrzymywaniu się nad powierzchnią wód temperatur o ponadprzeciętnej wysokości przez długi czas. Potrafi ono spowodować znaczące zmiany w pogodzie na całym świecie w tym właśnie susze, szczególnie w rejonach Azji Południowo-Wschodniej.

Przed kilkoma dniami prezydent Rodrigo Duterte nakazał prywatnym firmom zwolnienie wody z tamy na północy kraju, aby zapewnić wodę dla stolicy przez następne 150 dni.

- Błagamy Pana całego stworzenia, który rozkazuje wiatrom i morza są mu posłuszne, aby zesłał nam deszcz - apeluje kard. Tagle.

Modlitwy rozprowadzone po wszystkich parafiach mają być odmawiane codziennie oraz podczas niedzielnych Mszy. Poza modlitwą o deszcz wierni proszą o duchową inspirację do dzielenia się z innymi tym, co się posiada i bronią odpowiedzialności za bliźniego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Tagle wzywa do modlitwy o deszcz. W tym miejscu brakuje wody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.