"Aby Europa stała się kontynentem nadziei"

Logo źródła: Radio Watykańskie T. Kycia / Radio Watykańskie / slo

Abp Robert Zollitsch zaapelował, by Europa stała się kontynentem nadziei. - Jak zapewnia przewodniczący niemieckiego episkopatu, "do tego potrzeba odważnych i odpowiedzialnych chrześcijan, którzy z aktualnymi problemami zmierzą się w świetle Ewangelii". Niemiecki biskup w wygłoszonym w Düsseldorfie referacie, skrytykował również polityków, którzy kryzys Europy redukują do kwestii finansowych.

Wykład abp. Zollitscha jest czymś w rodzaju chrześcijańskiego programu dla Europy. Aż trzy razy przewodniczący niemieckiego episkopatu zacytował bł. Jana Pawła II i jego europejską wizję. Przypomniał jego żądanie, by Europa oddychała dwoma płucami, zachodnim i wschodnim, powołał się na ustanowionych przez Papieża Polaka patronów Europy: Cyryla i Metodego, Katarzynę Sieneńską, Brygidę Szwedzką i Edytę Stein oraz przypomniał o nawoływaniach Jana Pawła II do przejęcia odpowiedzialności przez chrześcijan za losy kontynentu.

Abp Zollitsch skrytykował też Unię, że mniej uwagi poświęca wymiarowi społecznemu, a więcej gospodarczemu. Jako przykład niemiecki hierarcha przedstawił politykę prorodzinną. Jego zdaniem w Unii Europejskiej, zamiast chronić wewnątrzrodzinne więzi, większy akcent kładzie się na możliwości szybkiego powrotu do pracy każdego rodzica, który jest traktowany jako siła robocza.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Aby Europa stała się kontynentem nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.