Adam Żak SJ: w temacie ochrony dzieci i młodzieży jest tak wiele do zrobienia, że dla każdego wystarczy pracy

Adam Żak SJ: w temacie ochrony dzieci i młodzieży jest tak wiele do zrobienia, że dla każdego wystarczy pracy
Adam Żak SJ (fot. YouTube / BP KEP)
KAI / df

Działające od dziś w Warszawie Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży będzie praktycznym wsparciem dla wszystkich inicjatyw i działań w Kościele, które służą budowaniu systemowej odpowiedzi Kościoła na dramat wykorzystania seksualnego małoletnich - mówi o. Adam Żak SJ, Koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz założyciel i dyrektor Centrum Ochrony Dziecka.

- Zarówno ustanowienie Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży jak i w konsekwencji powołanie Jego Biura w Warszawie jest spełnieniem postulatu, o którym publicznie wielokrotnie mówiłem - dodaje.

- Oczywiście samo utworzenie takiej jednostki w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski nie jest panaceum na problem, ale nie mam wątpliwości, że będzie praktycznym wsparciem dla wszystkich inicjatyw i działań w Kościele, które służą budowaniu systemowej odpowiedzi Kościoła na dramat wykorzystania seksualnego małoletnich - wyjaśnia twórca Centrum Ochrony Dziecka.

- Mam też nadzieję, że praca Biura Delegata odciąży Koordynatora z części dotychczasowej aktywności, dzięki czemu razem z Centrum Ochrony Dziecka będziemy mogli skupić się przede wszystkim na działalności szkoleniowo-wychowawczej oraz rozwijania systemu prewencji - dodaje.

- Zapewne precyzyjny podział kompetencji dookreśli się w działaniu, ale nie mam wątpliwości, że w temacie ochrony dzieci i młodzieży jest wciąż tak wiele do zrobienia, że na pewno dla każdego wystarczy pracy - tłumaczy o. Żak i apeluje: Wszystkie ręce na pokład!

DEON.PL POLECA

Adam Żak SJ: w temacie ochrony dzieci i młodzieży jest tak wiele do zrobienia, że dla każdego wystarczy pracy - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Adam Żak SJ: w temacie ochrony dzieci i młodzieży jest tak wiele do zrobienia, że dla każdego wystarczy pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.