Afryka: sprzeciw Kościoła wobec małżeństw jednopłciowych

Afryka: sprzeciw Kościoła wobec małżeństw jednopłciowych
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

Katolicki arcybiskup stolicy Nigerii, Abudży oświadczył, że stanowisko Kościoła ws. homoseksualizmu jest nieodwołalne i nadal będzie się sprzeciwiał małżeństwom jednopłciowym.

Kard. John Olorunfemi Onaiyekan z ubolewaniem stwierdził, że ludzie akceptują dziś homoseksualizm jako normę, choć normą nigdy nie będzie, gdyż z samego faktu, że coś jest akceptowane przez niektórych nie wynika to, że są prawem.

Hierarcha wskazał, że Kościół katolicki jest jedną z nielicznych grup religijnych na świecie, która podtrzymuje swój sprzeciw wobec "nienormalnych wzorców seksualnych".

- Nawet jeśli ktoś nas nie lubi z tego powodu, nasz Kościół zawsze mówi, że homoseksualizm jest nienaturalny i że małżeństwo jest możliwe tylko między mężczyzną i kobietą. Nie ma czegoś takiego, jak małżeństwo dwóch mężczyzn lub małżeństwo dwóch kobiet. Cokolwiek robią ze sobą, nie powinno to być nazywane małżeństwem. Nie ma mowy o tym, by Kościół katolicki zmienił swe stanowisko w tej kwestii - podkreślił kardynał.

Z kolei metropolita stolicy Ghany, Akry oświadczył, że homoseksualizm jest antyludzki i antyspołeczny, gdyż osłabia instytucję małżeństwa. Abp Gabriel Charles Palmer-Buckle wyjaśnił, że Kościół sprzeciwia się czynom homoseksualnym, gdyż są sprzeczne z prawem Bożym.

- Nie będziemy szanować homoseksualizmu, ale będziemy szanować homoseksualistów, bo są stworzeni na podobieństwo Boże - stwierdził hierarcha.

Wezwał katolików, by mocno trwali przy niezmiennej prawdzie, że małżeństwem jest trwały związek mężczyzny i kobiety, mający na celu dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa. - Kościół może jedynie stać na straży tej zasadniczej prawdy o małżeństwie i życiu rodzinnym, a także o roli płci i seksualności w całej ludzkiej i społecznej ekologii - stwierdził abp Palmer-Buckle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Afryka: sprzeciw Kościoła wobec małżeństw jednopłciowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.