Agitacja wyborcza w kościele. Proboszcz straszy ekskomuniką

Agitacja wyborcza w kościele. Proboszcz straszy ekskomuniką
(fot. PAP/Andrzej Grygiel // PAP/Maciej Kulczyński // parafiaczermno.eu )
9 miesięcy temu
parafiaczermno.eu / onet.pl / kk

„Katolik poprzez akt wyborczy, wybierający drugą drogę, sam stawia się poza Kościołem, to nie tylko grzech ciężki, lecz praktyczne wyłączenie się ze wspólnoty Ludu Bożego. Jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów” – czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich.

Ogłoszenia z ostatniej niedzieli, które ukazały się również na stronie internetowej parafii w Czermnie, zawierają wyraźną sugestię na kogo zdaniem podpisanego pod nimi ks. Rozmysłowskiego, powinni głosować katolicy.

Zdaniem księdza „w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej, stanęliśmy przed wyborem dwóch dróg”. Pierwsza, którą reprezentuje obecny prezydent Andrzej Duda, to „wybór Boga, Kościoła, (…) »cywilizacji życia«”.

Druga droga, reprezentowana przez prezydenta wielkiej aglomeracji miejskiej, to: promowanie ateizmu , agnostycyzmu, ubóstwianie człowieka, niszczenie chrześcijaństwa, szczególnie Kościoła katolickiego, sianie nienawiści wobec papieża, biskupów, kapłanów, osób wierzących”, jak również dalszy postęp „cywilizacji śmierci”, czyli aborcji, eutanazji oraz in vitro. To również „odrzucenia Stwórcy świata i człowieka”.

„Katolik poprzez akt wyborczy, wybierający zło, sam stawia się poza Kościołem, to nie tylko grzech ciężki, lecz praktyczne wyłączenie się ze wspólnoty Ludu Bożego. Jest jeszcze jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów” – przestrzega ks. Jerzy Rozmysłowski.

Dziennikarze portalu Onet.pl próbowali skontaktować się z parafią Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja w Czermnie. Oddzwonił do nich ksiądz proboszcz, który nie chce komentować wygłoszonych wczoraj ogłoszeń. Dziennikarze informują, że o sprawie została poinformowana kuria radomska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
23,94 zł
39,90 zł

„…z góry wiem, że to się może nie podobać. No trudno. I tak należy to zrobić”.

Stasi umieściła go na liście sześćdzie­sięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjoni­stów. W duszpasterstwach akademickich, które prowadził, tworzył przestrzeń dialogu bezcenną...

Skomentuj artykuł

Agitacja wyborcza w kościele. Proboszcz straszy ekskomuniką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.