Akademia Katolicka w Warszawie zainaugurowała nowy rok akademicki

Akademia Katolicka w Warszawie zainaugurowała nowy rok akademicki
Fot. Akademia Katolicka w Warszawie
akademiakatolicka.pl / tk

Na Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023, którą rozpoczęła msza święta w Kościele Seminaryjnym.

Inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się 10 października. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i Wielki Kanclerz AKW.

– Co jest najważniejsze na progu nowego roku? Przede wszystkim zdobycie szerokiej wiedzy, by nadążyć za światem, potem zdobycie kompetencji. Potrzebny jest również wymiar formacji i moralności, by wziąć odpowiedzialność za postęp, który z natury bywa ambiwalentny – mówił w czasie homilii kard. Nycz.

„W trakcie mszy i późniejszej immatrykulacji chwałę Boga wyśpiewywał chór akademicki, z akompaniamentem organów i kwartetu smyczkowego” – czytamy na stronie akademiakatolicka.pl.

DEON.PL POLECA

Po mszy świętej inauguracyjnej odśpiewano hymn „Gaude Mater Polonia”. Przemówienie wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztofa Pawliny, Rektora AKW, a wykład pt. "Początek świata według kosmologii i teologii" wygłosił ks. prof. ucz. dr. hab. Tadeusza Pabjana z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Źródło: akademiakatolicka.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Skomentuj artykuł

Akademia Katolicka w Warszawie zainaugurowała nowy rok akademicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.