Zełenski do kanadyjskich studentów: NATO czy ONZ muszą działać w takim samym tempie jak działa świat

Zełenski do kanadyjskich studentów: NATO czy ONZ  muszą działać w takim samym tempie jak działa świat
fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
PAP / pk

Instytucje międzynarodowe potrzebują takich zmian, by mogły podejmować szybkie decyzje - podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania w środę z kanadyjskimi studentami. Spotkanie odbyło się on-line.

- Zasady muszą się zmienić, bo zmienia się świat - podkreślał Zełenski, porównując zasady przesyłania informacji takie jak listy i dzisiejsze technologie i wskazując na tempo zmian i konieczność dostosowania zasad działalności instytucji międzynarodowych. Odpowiadając na pytanie jednego ze studentów w sprawie działań niezbędnych, by uniknąć przyszłych konfliktów, Zełenski powiedział, że "instytucje muszą działać w takim samym tempie jak działa świat".

"Wojna nie zna pojęcia odległości, wszyscy walczymy za te same wartości"

Zełenski podkreślił, że "przywrócenie demokracji jest główną motywacją dla zwycięstwa Ukrainy". Dodał, że sytuacje takie jak wojna, gdy trzeba podejmować szybkie decyzje w sprawie życia, powodują, że proces decyzji może być niedemokratyczny. Pytany o to, jak przekonywać innych, że za demokrację warto walczyć, nawet jeśli wojna odbywa się na innym kontynencie, prezydent Ukrainy powiedział, że "wojna nie zna pojęcia odległości, wszyscy walczymy za te same wartości".

Pytania studentów dotyczyły też roli mediów społecznościowych podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę i poczucia humoru. - Dla nas internet jest rodzajem broni - mówił Zełeński. Podkreślił, że poczucie humoru jest "rodzajem lekarstwa" i "chwilą wytchnienia", zaś proszony o komentarz do wypowiedzi porównujących go do Harry’ego Pottera dodał: "wiemy, kim jest Voldemort" (zły czarnoksiężnik z powieści J.K. Rowling - PAP).

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Zełenski do kanadyjskich studentów: NATO czy ONZ muszą działać w takim samym tempie jak działa świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.