Akademia Przyszłości szuka tutorów

Akademia Przyszłości szuka tutorów
(fot. chefranden / Foter / CC BY 2.0)
KAI / kn

Trwa rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości - edukacyjnego programu stowarzyszenia Wiosna. Tutorzy przez cały rok będą mentorami dla 1700 dzieci z całej Polski.

"Tutor uczy dziecko wygrywać, odnosi z nim sukcesy - mniejsze i większe. Jest osobą, która inspiruje dziecko do zmiany. Tutor jest niczym anioł, który prowadzi podopiecznego przez trudności. Pomaga mu dostrzec swoje dobre strony i sprawia, aby poczuł się wartościowy. Poświęca dziecku czas podczas cotygodniowych spotkań, pracując z nim w relacji jeden na jeden" - informuje Katarzyna Koziej ze stowarzyszenia Wiosna.

Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy za pośrednictwem strony: www.zostantutorem.pl. Licznik na stronie pokazuje już ponad 200 zgłoszonych osób. Rekrutacja potrwa do końca września. W październiku każde dziecko objęte programem Akademii Przyszłości otrzyma "indeks sukcesów" w czasie uroczystej inauguracji, a wolontariusze zaczną wówczas spotkania ze swoimi podopiecznymi.

"Najprzyjemniejsze było patrzenie, jak się cieszy z tego, że nie zrobiła błędu w tekście lub przeczytała go bez zająknięcia. To dawało mi siłę do dalszej pracy i utwierdzało w przekonaniu, że to, co robię ma sens" - mówi tutorka Anna.

DEON.PL POLECA

Tutorzy mogą sprawdzić się także jako PR-owcy, trenerzy, rekruterzy, specjaliści IT czy liderzy. "Muszę przyznać, że to najcenniejszy a zarazem najpiękniejszy okres mojego życia. Ten czas pokazał mi, że mogę dokonać wielkich rzeczy, jeśli uwierzę w siebie. Uświadomiłam sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, a to, kim jestem zależy ode mnie" - wyznaje Asia, która od roku jest tutorką i równocześnie pracuje w dziale PR Akademii Przyszłości.

Akademia Przyszłości to program krakowskiego stowarzyszenia Wiosna, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych 1700 dzieci z całej Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Akademia Przyszłości szuka tutorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.