Blisko 8 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Blisko 8 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki
Blisko 8 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki - Dołącz do nich (fot. wiosna.org)
PAP / ad

8 tys. wolontariuszy ma działać w całym kraju w ramach tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Dobiega końca internetowa rekrutacja wolontariuszy. Zgłosiło się już 7,4 tys. osób - poinformowała PAP Agata Mardosz ze Stowarzyszenia Wiosna.

Zadaniem wolontariuszy jest dotarcie do najbardziej potrzebujących rodzin w swojej miejscowości lub dzielnicy. Przeprowadzą oni z nimi ankiety, zapytają o przyczyny trudnej sytuacji i o najpilniejsze potrzeby. Następnie przygotowane przez wolontariuszy opisy rodzin wraz z listą potrzeb publikowane zostaną na stronie internetowej akcji.

Każdy z wolontariuszy w czasie akcji staje się też opiekunem jednej z rodzin. Jest w kontakcie z darczyńcą przygotowującym pomoc, a w czasie finału Paczki zawozi paczki do swojej rodziny.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Ideą akcji jest nie tylko materialna pomoc dla rodzin w potrzebie; akcja ma łączyć rodziny, darczyńców i wolontariuszy.

W 2009 r. udało się dotrzeć do 8 tys. rodzin z pomocą o wartości 6,5 mln zł. W ubiegłym roku w Szlachetną Paczkę zaangażowało się ponad 5700 wolontariuszy. Dzięki ich pracy z bożonarodzeniową pomocą udało się dotrzeć do 8201 rodzin, żyjących poniżej granicy ubóstwa. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych.

W trakcie ubiegłorocznej edycji Szlachetną Paczkę przygotowali m.in.: piłkarze Realu Madryt z Jerzym Dudkiem na czele, polscy sportowcy, politycy. Paczkę dla ubogiej rodziny z Bieszczad przygotował prezydent Bronisław Komorowski z małżonką. Akcję pobłogosławił Benedykt XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Blisko 8 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.