Ambasador USA na pożegnalnej audiencji u papieża Franciszka

Ambasador USA na pożegnalnej audiencji u papieża Franciszka
fot. Depositphotos
1 miesiąc temu
KAI / pk

Ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej Callista Gingrich złożyła 15 stycznia wizytę pożegnalną u papieża Franciszka. Gingrich, rozpoczęła swoją misję dyplomatyczną w Watykanie pod koniec 2017 roku. Jej następca zostanie mianowany dopiero po zaprzysiężeniu nowego prezydenta USA Joe Bidena.

54-letnia Callista Gingrich, z wykształcenia muzyk, pochodzi z polskiej rodziny osiadłej w Wisconsin. Jest żoną republikanina, byłego spikera (przewodniczącego) Izby Reprezentantów USA, a także doradcy prezydenta Donalda Trumpa w kampanii wyborczej w 2016 roku, Newta Gingricha.

Była trzecią kobietą, która reprezentowała USA przy Stolicy Apostolskiej. Wcześniej były to Lindy Boggs (1997-2001) i Mary Ann Glendon (2008-2009). Głównymi tematami jej działalności dyplomatycznej była wolność religijna na świecie oraz działania zakonnic przeciwko handlowi ludźmi.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Ambasador USA na pożegnalnej audiencji u papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.