Amerykański episkopat wydał oświadczenie z okazji rocznicy "Humanae vitae"

Amerykański episkopat wydał oświadczenie z okazji rocznicy "Humanae vitae"
(fot. BastienM [CC0], via Wikimedia Commons // Fox 26 Houston / youtube.com)
Alicja Pożywio / Vatican News

"Błogosławiony papież Paweł VI z odwagą stwierdził w encyklice "Humanae vitae", że człowiek doświadcza prawdziwej wolności i radości, jeżeli kocha w sposób upragniony przez Boga" - pisze kardynał Daniel DiNardo w oświadczeniu z okazji 50. rocznicy opublikowania tego ważnego dokumentu.

 
Przewodniczący episkopatu amerykańskiego stwierdza również, że czas pokazał, iż Papież Paweł VI miał rację pisząc o negatywnych konsekwencjach ignorowania prawdziwego rozumienia miłości małżeńskiej.

"Błogosławiony Papież z miłością i cierpliwością znosił krytykę odnoszącą się do publikacji encykliki. Podkreślił w dokumencie, że małżonkowie realizują swoje powołanie przez otwartość na nowe ludzkie życie. Dzięki temu współpracują z Bogiem"- czytamy w oświadczeniu amerykańskiego episkopatu.

Kard. DiNardo przypomina, że encyklika ukazuje piękno całego człowieka w kontekście miłości małżeńskiej, która szanuje zarówno duchowy jak i fizyczny wymiar mężczyzny i kobiety.

Episkopat Stanów Zjednoczonych zachęca katolików do przeczytania "Humanae vitae" i do dogłębnej, popartej modlitwą refleksji nad przeczytanymi treściami. "Bądźcie otwarci na ponadczasowe prawdy" - apelują biskupi.

Kard. DiNardo stwierdził zarazem, że Kościół amerykański z radością oczekuje kanonizacji błogosławionego Papieża Pawła VI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Amerykański episkopat wydał oświadczenie z okazji rocznicy "Humanae vitae"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.