Anioł Pański: wspomnienie o Janie Pawle II

Anioł Pański: wspomnienie o Janie Pawle II
(fot. Grzegorz Gałązka/Galazka.DEON.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Na zakończenie liturgii kanonizacyjnej odmówiono modlitwę Anioł Pański. Pozdrawiając zgromadzonych na Placu św. Piotra wiernych Benedykt XVI zwrócił się także do Polaków.

"Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Wczoraj wraz z Diecezją Rzymską i Kościołem w Polsce wspominaliśmy w liturgii błogosławionego Jana Pawła II, a dziś zechcieliście wziąć udział w kanonizacji trzech nowych świętych. Ich opiece zawierzam was i wasze rodziny. Niech Bóg wam błogosławi".

Papież poprosił też wiernych o duchowe wsparcie jego pielgrzymki do Asyżu, gdzie w najbliższy czwartek (27 października) odbędzie się dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie, zorganizowany w 25. rocznicę podobnej inicjatywy podjętej przez bł. Jana Pawła II.

Liturgię kanonizacyjną zakłócił niezrównoważony osobnik, który dostał się na szczyt kolumnady Berniniego w pobliżu tzw. Loży Dam po prawej stronie Placu św. Piotra, stając na wewnętrznym parapecie kolumnady. Przez dłuższy czas próbował tam zwrócić na siebie uwagę, a następnie spalił Biblię. Jak wyjaśnił rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SJ, chodzi o obywatela Rumunii, który został następnie zatrzymany przez watykańską żandarmerię.

Sam sprawca zamieszania miał twierdzić, jakoby chciał ogłosić światu specjalne przesłania, zwłaszcza w związku z walką przeciw terroryzmowi. Obecny podczas ceremonii burmistrz Rzymu Gianni Alemanno nazwał cały incydent "zwykłym aktem ekshibicjonizmu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anioł Pański: wspomnienie o Janie Pawle II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.