Apel Caritas Internationalis o zaprzestanie walk w Aleppo

Apel Caritas Internationalis o zaprzestanie walk w Aleppo
(fot. facebook.com/caritas.syria)
KAI / kw

O natychmiastowe i bezwzględne zaprzestanie działań wojennych w Aleppo zaapelowała Caritas Internationalis. Jej sekretarz generalny Michel Roy wystosował oficjalną notę informującą o tragedii mieszkańców tego syryjskiego miasta.

Podkreślił, że "ponad 275 tys. ludzi codziennie zmierza się z bombardowaniami we wschodniej części miasta, a 100 tys. dzieci jest uwięzionych w strefie będącej pod kontrolą rebeliantów".

Sekretarz tej międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej zwraca uwagę na tragiczny stan szpitali i klinik, gdzie "brakuje sprzętu medycznego, personelu i miejsca na leczenie rannych". Podkreślił też dramatyczny brak żywności. W obliczu takiej katastrofy humanitarnej M. Roy zaapelował o bezwarunkowe zagwarantowanie korytarzy humanitarnych, wskazując równocześnie na pilną potrzebę ewakuacji pacjentów w stanie krytycznym.

Na zakończenie noty jej autor przytoczył słowa chaldejskiego biskupa Aleppo - Antoine Audo, który jest także przewodniczącym syryjskiej Caritas: "Naród syryjski potrzebuje pokoju i godności".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Apel Caritas Internationalis o zaprzestanie walk w Aleppo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.