Apel o dobre relacje z wyznawcami innych religii

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Pouczającą i ubogacającą nazwał swoją pięciodniową wizytę w Wielkiej Brytanii kard. Jean-Louis Tauran. Na zakończenie pobytu na Wyspach przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego celebrował Eucharystię w katedrze westminsterskiej. W homilii zachęcił brytyjskich katolików do utrzymywania serdecznych relacji z wyznawcami innych religii i promowania idei pokoju.

"W świecie, który staje się coraz bardziej wielowyznaniowy i w którym życie z ludźmi pochodzącymi z innych tradycji religijnych jest nieuniknioną egzystencjalną rzeczywistością, Święta Matka Kościół wzywa nas słowami Papieża Franciszka, by promować międzyreligijny dialog jako katalizator do podejmowania starań na rzecz pokoju i budować mosty między wszystkimi ludźmi, w taki sposób, by każdy mógł dostrzec w innym nie wroga czy rywala, ale brata lub siostrę" - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii kard. Tauran odwiedził przedstawicieli lokalnych wspólnot hinduistów, dżinistów i sikhów. Wziął także udział w międzyreligijnym spotkaniu pod hasłem "Razem w modlitwie o pokój".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Apel o dobre relacje z wyznawcami innych religii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.