Archidiecezja Detroit wydała na prośbę rodziców zakaz organizowania wydarzeń sportowych w niedzielę

Archidiecezja Detroit wydała na prośbę rodziców zakaz organizowania wydarzeń sportowych w niedzielę
(fot. depositphotos.com)
KAI / sz

W niedziele nie będzie wydarzeń sportowych w szkołach katolickich - taką decyzję podjął arcybiskup Detroit w Stanach Zjednoczonych. Zarządzenie jest odpowiedzią na skargi rodziców, którym nie odpowiada rozbijanie rodziny pomiędzy różne mecze oraz zmagania z próbami "wciśnięcia" niedzielnej Mszy pomiędzy liczne aktywności sportowe.

 

Zarządzenie jest efektem modlitewnej konsultacji z kapłanami w Detroit i w zgodzie z wezwaniem Ducha Świętego, jakie Kościół usłyszał na diecezjalnym synodzie w 2016 r. - czytamy w rozporządzeniu abp. Allena Vignerona. Oznacza to, że programy sportowe w szkołach katolickich, na wszystkich poziomach nauczania, nie mogą być realizowane w Dzień Pański.

DEON.PL POLECA

Decyzja arcybiskupa natychmiast spotkała się krytyką w lokalnej prasie. Jeden z nagłówków gazety "Detroit Free Press" stwierdza, że archidiecezja wypowiedziała sportowi wojnę. "Z całym szacunkiem: to idiotyczne" - podsumowuje redaktor.

Jeden z księży pracujących w niższym seminarium wyjaśnia jednak, że nie jest to wypowiadanie wojny, ale wyjście na przeciw rodzinom, w których dzieci co niedzielę muszą być na różnych meczach w różnych częściach miasta. Przy okazji zwraca on uwagę na ogólny spadek pobożności w kontekście przykazania: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga...

Skomentuj artykuł

Archidiecezja Detroit wydała na prośbę rodziców zakaz organizowania wydarzeń sportowych w niedzielę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.