Archidiecezja katowicka zebrała 656 tys. zł na rzecz dotkniętych skutkami nawałnic

Archidiecezja katowicka zebrała 656 tys. zł na rzecz dotkniętych skutkami nawałnic
(fot. depositphotos.com)
11 miesięcy temu
KAI / ml

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w ulewach z Podkarpacia przeprowadzonej przed kościołami archidiecezji katowickiej w niedzielę 5 lipca zebrano 656 240 zł. Pieniądze po połowie zasilą konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, które udzielają pomocy tamtejszym poszkodowanym.

- W związku z sytuacją powodziową na Podkarpaciu, mając na uwadze zakres szkód i konieczność szybkiego udzielenia pomocy poszkodowanym, abp Wiktor Skworc zwrócił się do wiernych archidiecezji katowickiej z prośbą o pomoc, o złożenie ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących, szczególnie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej - mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik metropolity katowickiego.

Zbiórka została przeprowadzona przed kościołami archidiecezji katowickiej w niedzielę 5 lipca. Dzięki ofiarności wiernych udało się zebrać ponad pół miliona zł, a dokładnie 656 240 zł. - Cała ta suma (po połowie) zostanie przelana na konta lokalnych Caritas: archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej - wyjaśnia ks. Wojtal.

Metropolita katowicki zaapelował 27 czerwca o solidarność oraz wsparcie duchowe i materialne mieszkańców województwa podkarpackiego, dotkniętych skutkami nawałnic. Przypomniał też o zbiórce na ten cel w "Rozmowie Poranka" na antenie diecezjalnego Radia eM. - Doświadczyliśmy kiedyś w archidiecezji katowickiej powodzi i też doświadczyliśmy pomocy - mówił 3 lipca abp Skworc, tłumacząc pomysł na zbiórkę dla poszkodowanych w Małopolsce i Podkarpaciu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Archidiecezja katowicka zebrała 656 tys. zł na rzecz dotkniętych skutkami nawałnic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.