Archidiecezja wrocławska: Msza św. żałobna w intencji kard. Gulbinowicza - informacje dla mediów

Archidiecezja wrocławska: Msza św. żałobna w intencji kard. Gulbinowicza - informacje dla mediów
(fot. episkopat.pl)
KAI / kk

W piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu abp Józef Kupny wraz z najbliższymi współpracownikami będzie sprawował Mszę św. w intencji śp. kard. Henryka Gulbinowicza. Modlitwa będzie miała charakter prywatny.

W czasie Eucharystii drzwi świątyni będą pozostawały zamknięte - poinformował rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. Rafał Kowalski.

DEON.PL POLECA
Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu (kościół uniwersytecki). - Modlitwa będzie miała charakter prywatny, a ze względów epidemicznych ilość osób, jakie mogą wejść do świątyni jest ograniczona - informuje rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

Jak dodaje, media zainteresowane przebiegiem modlitwy, mogą ją śledzić za pośrednictwem transmisji internetowej na kanale Youtube wrocławskiej edycji "Gościa Niedzielnego".

"Będę na miejscu obecny, pozostając dostępnym dla Państwa i gotowym odpowiedzieć na pytania od godz. 9.40 (przy wejściu do kościoła od ulicy Kuźniczej) oraz w razie potrzeby bezpośrednio po zakończonej modlitwie" - dodał ks. Rafał Kowalski.

W czasie Eucharystii drzwi świątyni będą pozostawały zamknięte. Nie będzie możliwości wejścia do kościoła w czasie trwania modlitwy.

Przypomnijmy, że zgodnie z wolą rodziny, uroczystości pogrzebowe śp. kard. Henryka Gulbinowicza odbędą się poza archidiecezją wrocławską. Na prośbę najbliższych zmarłego informacja o czasie i miejscu pochówku nie będzie podawana do wiadomości publicznej. Archidiecezja wrocławska prosi uszanowanie tej decyzji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Archidiecezja wrocławska: Msza św. żałobna w intencji kard. Gulbinowicza - informacje dla mediów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.