Arcybiskup Wiednia: katedra św. Szczepana to dobre miejsce, aby się zaszczepić

Arcybiskup Wiednia: katedra św. Szczepana to dobre miejsce, aby się zaszczepić
fot. BambooBeast / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
KAI / tk

Kard. Christoph Schönborn przyznał, że katedra św. Szczepana będzie odpowiednim miejscem, aby przypomnieć ludziom, że szczepienia mają coś wspólnego z samoobroną, miłością bliźniego i ochroną innych.

12 sierpnia zostanie tam otwarty punkt szczepień przeciwko Covid-19. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Wiednia, Michael Ludwig, radny miejski ds. zdrowia Peter Hacker oraz proboszcz katedry ks. Toni Faber.

„Odkąd mamy szczepionkę przeciw Covid-19 , miasto Wiedeń robi wszystko, aby była ona dostępna dla jak największej liczby mieszkańców”, podkreślił burmistrz Ludwig. Wyraził wdzięczność, że można się zaszczepić także w katedrze św. Szczepana, która jest „symbolem tego miasta i całego kraju”. Możliwość szczepień w tej świątyni jest także „dowodem bardzo bliskiej współpracy między Kościołem katolickim a miastem Wiedeń”, stwierdził Ludwig.

Katedra otwarta dla wielu ludzi

Kard. Schönborn powiedział, że rozumie krytykę, iż szczepienia odbywają się teraz w katedrze, ale „ja tego nie czuję” – przyznał, ponieważ „katedra zawsze była domem dla wielu ludzi i jest otwarta dla ludzi”. Co więcej, punkt szczepień nie została usytuowany w środku katedry, lecz w bocznej kaplicy św. Barbary, do której prowadzi osobne wejście bezpośrednio z placu. Arcybiskup Wiednia podziękował wolontariuszom, którzy przez wiele miesięcy prowadzili kampanię na rzecz szczepień.

Obok katedralnej kaplicy - punktu szczepień - znajduje się także punkt zapisów oraz miejsce dla osób po szczepieniu. Będą czynne przez dwa najbliższe tygodnie w godzinach od 10.00 do 21.00. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne. Osoby dorosłe będą szczepione szczepionką Johnson & Johnson, natomiast nieletni - Biontech-Pfizer. W ciągu godziny będzie mogło być zaszczepionych 20 osób.

DEON.PL POLECA

Decyzję o otwarciu punktu szczepień przeciw Covid-19 w tej symbolicznej i najczęściej odwiedzanej świątyni austriackiej podjęto już 20 lipca. Proboszcz wiedeńskiej katedry ks. Toni Faber powiedział, że inicjatywa zorganizowania „nietypowego” punktu szczepień wyszła z ratusza, a władze kościelne natychmiast wyraziły zgodę. „To świetna sprawa” - stwierdził ks. Faber. Przypomniał przy tym, że już wcześniej kard. Schönborn w specjalnym liście zaapelował do chrześcijan wszystkich Kościołów, aby informowali się o możliwości szczepień i wielokrotnie apelował o poddawanie się szczepieniom przeciwko koronawirusowi.

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Arcybiskup Wiednia: katedra św. Szczepana to dobre miejsce, aby się zaszczepić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.