Argentyna: spór o edukację seksualną zakończony? "Nie wtrącajcie się do wychowania naszych dzieci!"

Argentyna: spór o edukację seksualną zakończony? "Nie wtrącajcie się do wychowania naszych dzieci!"
(fot. EPA/MARINA GUILLEN)
vaticannews / pch

Nie będzie zmiany ustawy o edukacji seksualnej w Argentynie - taką decyzję podjął rząd tego kraju. Nowe projekty mające zastąpić ustawę przegłosowaną jeszcze w 2006 r. przez wielu zostały ocenione jako narzucające ideologię gender.

Po burzliwej letniej debacie i zwycięstwie obrońców życia w kwestii zablokowania ustawy, która zalegalizowałaby aborcję na życzenie, argentyńskie społeczeństwo po raz kolejny broni się przed kolonizacją ideologiczną. Dyskusję zakończył, swoim postem na Facebooku minister oświaty, ogłaszając, że obecny akt o edukacji seksualnej nie musi być zmieniany, a jedynie odpowiednio wdrożony na terenie całego kraju.

Alejandro Finocchiaro wskazuje zarazem, że programy wychowawcze mają być wprowadzane w szkołach z poszanowaniem światopoglądu i wartości jakimi kierują się dane instytucje. Podkreślił on także, "zasadniczą i fundamentalną" funkcję rodzin i "niezaprzeczalną" rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci. Decyzja została przyjęta pozytywnie przez środowiska pro-life i szkoły katolickie.

W zeszły piątek konferencja episkopatu Argentyny wydała oświadczenie wyrażając swoje zaniepokojenie w związku z "narzucaniem ideologi gender" przez nowe projekty. Debata nad nową ustawą o Integralnej Edukacji Seksualnej jest przeciwko "chrześcijańskiemu światopoglądowi na tę kwestię" - napisali biskupi.

Pomimo oświadczenia ministra edukacji w niedzielę na ulice argentyńskich miast wyszły marsze protestacyjne pod hasłem: "Nie wtrącajcie się do [wychowania] naszych dzieci". Organizatorzy twierdzą, że decyzja rządu jest jedynie próbą załagodzenia sporów w rządzącej partii i przygotowaniem gruntu pod zbliżające się przyszłoroczne roku wybory.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Argentyna: spór o edukację seksualną zakończony? "Nie wtrącajcie się do wychowania naszych dzieci!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.