Ta sprawa może wstrząsnąć Kościołem w ojczyźnie papieża Franciszka

Ta sprawa może wstrząsnąć Kościołem w ojczyźnie papieża Franciszka
(fot. Fiore Bagatello / cathopic.com)
Cruxnow.com / kw

Jak donosi portal Cruxnow.com, niedawno ujawniono zarzuty nadużyć seksualnych, których mieli dopuścić się duchowni w klasztorze del Cristo Orante w prowincji Mendoza. Zarzuty postawił im dawny kandydat do klasztoru, który obecnie ma 27 lat.

W latach 2009-2015 miał być regularnie molestowany przez dwóch członków zgromadzenia, Diego Roque i Oscara Portillo.

Obaj zakonnicy zadeklarowali swoją niewinność.

Mimo to, przełożony wspólnoty, Marcelo Daniel Colombo, podjął "zapobiegawczą i tymczasową" decyzję, aby zamknąć klasztor na czas śledztwa archidiecezjalnego i państwowego wymiaru sprawiedliwości.

DEON.PL POLECA

"Dzieląc ból wytworzony tą sytuacją, proszę was o modlitwę" - napisał w oświadczeniu Colombo - "Znam wielu, którzy kochają ten klasztor i przeżywali tam głęboko duchowe chwile. Proszę was o zrozumienie w tej bezprecedensowej sytuacji i cierpliwość wobec niezbędnych działań, jakich oczekuje się od Kościoła w takich przypadkach".

Klasztor miał charakter tradycjonalistyczny, codziennie celebrowano tam liturgię w języku łacińskim. Był on popularnym celem pielgrzymek, w którym osoby mogły żyć przez jakiś czas w odosobnieniu.

Wiele osób broni dwóch kapłanów, twierdząc, że cała sytuacja wybuchła w związku z podniesieniem ceny gruntu (170 arów), na którym stoi klasztor. Ziemia ta ma obecnie wartość ok. 5 milionów dolarów (nie licząc budynku).

Zakon nabył nieruchomość w 1996 roku, kiedy była uważana za zły grunt. Od tego czasu jednak w pobliżu powstało kilka winnic, które produkują winogrona szczepu Malbec, bardzo popularnego w Argentynie. Od tego czasu znacznie wzrosło zainteresowanie ziemią należącą do klasztoru.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Ta sprawa może wstrząsnąć Kościołem w ojczyźnie papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.