Argentyna: zabito księdza, prawdopodobnie na tle rabunkowym

Argentyna: zabito księdza, prawdopodobnie na tle rabunkowym
(fot. cathopic.com)
KAI / ml

Ks. Jorge Vaudagna, 58-letni kapłan, proboszcz parafii w miasteczku Vicuña Mackenna w departamencie Río Cuarto (prowincja Córdoba w Argentynie), zginął 27 października, prawdopodobnie na tle rabunkowym. Poinformował o tym swych wiernych za pośrednictwem Twittera biskup diecezji Villa de la Concepción del Río Cuarto, na której terenie znajduje się ta parafia – Adolfo Uriona FDP.

Martwe ciało “ojca Coqui”, jak go powszechnie nazywano, znaleziono na terenie parafii, położonej w samym centrum miasteczka. Według miejscowych źródeł został on zamordowany strzałami z broni palnej, prawdopodobnie w czasie próby kradzieży. Na razie brak jest bliższych szczegółów tej tragedii, a policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

DEON.PL POLECA

Powołując się na świadectwo wideo ks. Jorge Luis Basso, poprzedniego proboszcza parafii i przyjaciela “ojca Coquiego", watykańska agencja misyjna Fides podkreśliła, że zabity kapłan by znany ze swej otwartości na ludzi i był prawdziwym "Mężem Bożym".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Skomentuj artykuł

Argentyna: zabito księdza, prawdopodobnie na tle rabunkowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.