Artystka zainspirowana św. Augustynem

Artystka zainspirowana św. Augustynem
W 2007 toku Assad przeszła na katolicyzm
KAI / wab

„Niespokojne jest serce moje póki nie spocznie w Tobie” – te słowa z „Wyznań” św. Augustyna śpiewa na swym najnowszym albumie 27-letnia Audrey Assad z Phoenix. Piosenka „Restless”, która cieszy się dużą popularnością, opowiada także o nawróceniu się artystki na chrześcijaństwo.

Oprócz nawiązań do Doktora Kościoła piosenkarka chętnie cytuje utwory katolickich pisarzy i poetów, takich jak Gerard Manley Hopkins, Francis Thompson, czy Gilbert K. Chesterton.

DEON.PL POLECAW rozmowie z magazynem „National Catholic Register” Assad przyznaje, że na swojej drodze wciąż spotyka ludzi ze swego pokolenia, którzy poszukują głębszej relacji z Bogiem. Należąca do niedawna do wspólnoty ewangelikalnej, córka arabskiego imigranta i Amerykanki opowiada, że pewnego dnia odkryła, iż śpiewanie muzyki z pod znaku CCM (współczesna muzyka chrześcijańska) jest jej prawdziwym powołaniem i w dodatku ma do tego talent. Sama pisze słowa i muzykę do swoich utworów.

W 2007 toku Assad przeszła na katolicyzm, co zaowocowało m.in., jak przyznaje piosenkarka, próbą zgłębienia literatury tworzonej przez katolickich myślicieli. To wtedy właśnie zachwyciła się „Wyznaniami”, św. Augustyna. Jest przekonana też, że dzięki temu jej piosenki stały się dojrzalsze i pełniej wyrażają duchowy wymiar relacji z Bogiem.

Niebawem Assad, który wydała w ubiegłym roku swoją pierwszą płytę „The House You’re Building”, wybiera się w trasę koncertową z legendą muzyki chrześcijańskiej, zespołem Jars of Clay, a jesienią tego roku ma zamiar wydać nowy album płytowy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Artystka zainspirowana św. Augustynem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.