Asyż: międzyreligijne spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii

Asyż: międzyreligijne spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
vaticannews.com / ml

W 33. rocznicę modlitwy o pokój, na którą Jan Paweł II zaprosił przedstawicieli różnych religii, w Asyżu odbywa się spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii.

Biskup miejsca Domenico Sorrentino zaprosił do miasteczka św. Franciszka młodych ekonomistów i przedsiębiorców z całego świata, należących do różnych religii, aby w duchu modlitwy wspólnie zastanowili się nad potrzebą odnowy ekonomii. Spotkanie to jest przygotowaniem do zwołanego przez Papieża na marzec 2020 roku wydarzenia pod hasłem: „Ekonomia Franciszka”.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego bp Domenico Sorrentino podkreśla aktualność i siłę modlitewnych spotkań międzyreligijnych.

"Uważam, że zaproszenie na tego typu spotkanie przedstawicieli różnych religii nadal ma swoją wagę! Ufamy przecież w wewnętrzną moc modlitwy. Zwracamy się do samego Boga, który jako jedyny może rozmawiać z człowiekiem w zakamarkach jego serca. Szanuje jego wolność, gdyż niejednokrotnie człowiek nie zdaje sobie sprawy z głosu Bożego w swoim wnętrzu. Jako chrześcijanie, wiemy to bardzo dobrze, mówi nam o tym Jezus, że Bóg działa w sercu człowieka – podkreślił biskup Sorrentino. – Wierzymy, że trwając na modlitwie możemy dostąpić łaski, która dotyka niespokojnych serc ludzkich tak, że wytrąca im z ręki broń i dzięki temu tworzy się możliwość pokojowego dialogu. W czasie spotkania i modlitwy mamy możliwość refleksji, przemyśleń, jest szansa na nawrócenie serc”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Asyż: międzyreligijne spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.