Atak na księdza we Wrocławiu. Dźgnięto go nożem

Atak na księdza we Wrocławiu. Dźgnięto go nożem
(fot. cathopic.com)
wroclaw.gosc.pl / PAP / kk

Ksiądz został zaatakowany, gdy był w drodze na poranną mszę. Obecnie jest w szpitalu.

Wrocławski "Gość Niedzielny" informuje, że chodzi o ks. dr. Ireneusza Bakalarczyka. Ksiądz Bakalarczyk jest kierownikiem notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterzem Duszpasterstwa  Wiernych Tradycji Łacińskiej.

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski, do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia. "Mężczyzna podszedł do księdza, rozpoczął z nim rozmowę, po czym ugodził go nożem" - powiedział Zaporowski.

Onet.pl twierdzi, że do zdarzenia doszło około 8:00 rano. Przed wejściem do kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu pojawił się agresywny mężczyzna, który zadał duchownemu cios nożem. Na miejsce szybko przybyła karetka. Księdza przetransportowano do szpitala. Obecnie trwa jego operacja. Jego stan jest stabilny.

"Napastnik to 57-letni mieszkaniec Wrocławia. Został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez osoby postronne i przekazany policjantom, a następnie doprowadzony do jednego z komisariatów, gdzie obecnie jest przesłuchiwany" - powiedział PAP rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak.

Dodał, że na razie nie są znane motywy działania napastnika. "Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli m.in. nóż, którym posługiwał się sprawca" - przekazał Dutkowiak.

DEON.PL POLECA

"Czynności obecnie z nim wykonywane mają charakter wstępny. Zarzuty, jakie postawi mu prokurator, zależą między innymi od opinii biegłego, który wypowie się na temat obrażeń ciała spowodowanych u pokrzywdzonego. Obecnie sprawca ma status osoby zatrzymanej" - powiedziała prokurator Pilarczyk.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska, ranny ksiądz jest w stanie stabilnym. "Ma rany okolicy klatki piersiowej. Obecnie jest operowany" - powiedziała rzeczniczka.
Nożownik uciekł z miejsca ataku, jednak po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów.
Prosimy o modlitwę w intencji ks. Ireneusza!
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Atak na księdza we Wrocławiu. Dźgnięto go nożem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.