Ateistka pisze list przeciwko aborcji

KAI / psd

"Głoszone w niektórych mediach przekonanie, według którego nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem, to teoria zupełnie nienaukowa i niemożliwa do udowodnienia" - pisze studentka dziennikarstwa, Natalia Julia Nowak, która opublikowała w internecie swój "List ateistki przeciwko aborcji". W ten sposób publicystka dołączyła do dziennikarek, dziennikarzy, prawników i ginekologów, którzy poparli apel w obronie życia, skierowany m.in. do parlamentarzystów.

W swym liście-odezwie Nowak pisze: "Poczęte dziecko to taki sam człowiek jak osoba już urodzona. Nienarodzona istota jest - od początku swojego istnienia - autonomicznym, odrębnym od matki organizmem, posiadającym DNA Homo sapiens. Z naukowego, a więc racjonalnego punktu widzenia, nie ma innej definicji człowieczeństwa. Głoszone w niektórych mediach przekonanie, według którego nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem, to teoria zupełnie nienaukowa i niemożliwa do udowodnienia. Propagowanie poglądów pro-aborcyjnych jest anachroniczne oraz kompromitujące w dobie genetyki i embriologii".

Cała treść listu znajduje się na stronie www.za-zyciem.pl

Koordynująca akcję Natalia Dueholm z pisma "Opcja na prawo" przypomina, że w Polsce trwają działania mające na celu wprowadzenie całkowitej ochrony życia w fazie prenatalnej.

"Głosowanie przeciwko prawnej ochronie nienarodzonych oznaczałoby wprowadzenie w życie lansowanej przez aborcyjnych fanatyków i radykalne feministki wizji kobiety z ‘prawem do własnego brzucha’. Wizja ta opiera się na kłamstwie, wedle którego aborcja jest zwyczajnym zabiegiem medycznym, bez żadnych negatywnych konsekwencji. A przecież nie ma niczego tak nieodwracalnego i tragicznego w skutkach, niczego równie poniżającego, degradującego i powodującego uprzedmiotowienie kobiety. Wizja ta przyczynia się również do zaprzeczenia wartości ojcostwa i rozkładu rodziny jako wspólnoty" - napisano w liście.

List podpisały dziennikarki mediów chrześcijańskich i świeckich: dzienników, tygodników, miesięczników, agencji prasowych, stacji telewizyjnych i radiowych, portali internetowych oraz niezależne publicystki. Obok listu dziennikarek przeciwko aborcji, powstał podobny list dziennikarzy, prawników i ginekologów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ateistka pisze list przeciwko aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.