"Bądźcie świadkami Bożej prawdy"

"Bądźcie świadkami Bożej prawdy"
(fot. Janusz Halczewski / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI / ptt

Bądźcie świadkami Bożej prawdy - zaapelował do mnichów abp Henryk Hoser. W uroczystość św. Jana Chrzciciela jednego z patronów Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, bp warszawsko-praski przewodniczył wieczorem uroczystej liturgii w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej.

Przypominając w homilii o prorockim wymiarze chrześcijańskiego powołania zachęcał mnichów, aby poprzez swoje życie prowadzili innych do Boga. - Na wzór swojego patrona św. Jana Chrzciciela łącząc życie pustelnicze z działalnością apostolską wychodźcie do ludzi, niosąc im słowa nawrócenia i pocieszenia po to, żeby również i oni mogli zmartwychwstawać - zaapelował abp Hoser.

DEON.PL POLECAZwrócił jednocześnie uwagę, że ceną za życie wierne Bożej prawdzie jest cierpienie a niekiedy nawet i śmierć. - Mimo to bądźcie zawsze w swoich słowach i zachowaniach jednoznaczni. Niech jasny przekaz naszej wiary będzie dla świata czytelny zarówno w sposobie werbalnym, kiedy głosicie Boże Słowa, jak i w tym wszystkim, co jest niewerbalne. Tylko wówczas staniecie się świadkami Chrystusa a nie tylko Jego głosicielami - powiedział.

Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie zrodziły się z inicjatywy kardynała Marty, ówczesnego arcybiskupa Paryża, i ojca Pierre-Marie Delfieux. Ich charyzmatem jest tworzenie przestrzeni modlitwy pośród gwaru wielkich miast. W Warszawie mają swój dom od pięciu lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bądźcie świadkami Bożej prawdy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.