"Bądźmy dla innych darem Bożego Błogosławieństwa"

"Bądźmy dla innych darem Bożego Błogosławieństwa"
(fot. youtube.com)
3 lata temu
KAI / ml

Bądźmy dla innych darem Bożego Błogosławieństwa - zachęcał bp Marek Solarczyk. W 64 Światowy Dzień Chorych na Trąd bp pomocniczy przewodniczył uroczystej mszy św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku.

W czasie liturgii poprzez sakramenty chrztu świętego włączył do wspólnoty Kościoła dziesiątkę dzieci.
W homilii bp Solarczyk podkreślił, że Bóg każdemu ofiarowuje dar swojej miłującej obecności. - W słowie ‘Błogosławiony’ zawiera się tajemnica bliskości, obecności i wsparcia samego Pana której owocem jest szczęście. Bóg towarzyszy bowiem człowiekowi bez względu przez jakie doświadczenia on przechodzi. Potwierdzeniem tego jest Chrystusowe ‘Kazanie na Górze’ - przekonywał duchowny. Dodał, że jednym z warunków pozwalających odkryć obecność Jezusa w ludzkim życiu jest pokora, a więc życie w prawdzie. 
Zachęcał by to co człowiek otrzymuje od Boga stało się także darem dla innych.- Jesteście, bądź będziecie źródłem błogosławieństwa i Bożej łaski poprzez to co przeżyjecie, poprzez waszą modlitwę, szczerość, otwartość o której mówił prorok Sofoniasz, w końcu poprzez bezkompromisowość wyrażając się w tym, że jeśli Bóg żyje to się Go przywołuje wierząc, że On towarzyszy człowiekowi a więc na pewno go i nie opuści - mówił bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.
Zwrócił uwagę, że w sposób szczególny ludzkiej bliskości i życzliwości w której wyraża się Boża miłość potrzebują ludzie chorzy na trąd. - Biorąc pod uwagę stan ich zdrowia nie zawsze będzie chodziło o bliskość dotyku, ale przede wszystkim tą wyrażającą się między innymi poprzez spojrzenie, reakcję, zachowanie które będzie oznaczało przyjęcie i szacunek dla drugiego w jego człowieczeństwie gdzie wizerunek zniekształcony chorobą nie będzie jakąś barierą - powiedział bp Solarczyk nawiązując do swojej wizyty w ośrodku dla osób chorych na trąd we Włoszech.
Jako przykład osoby niosącej wsparcie chorym bp Solarczyk przywołał postać zmarłej przed kilkoma dniami śp. Anny Sułkowskiej z Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya. - Była członkinią Instytutu Prymasa Stefana Wyszyńskiego i od wielu lat bardzo mocno angażowała się w pomoc ludziom dotkniętym trądem - wspominał duchowny. 
Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.30 w katedrze warszawsko-praskiej. Rocznie notuje się około 250 tys. nowych przypadków zachorowań na trąd. 80 proc wszystkich chorych to mieszkańcy Indii.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bądźmy dla innych darem Bożego Błogosławieństwa"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Bądźmy dla innych darem Bożego Błogosławieństwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.