Bartłomiej I: Boże Narodzenie na Ukrainie odbijają się szerokim echem obok zgiełku wojny

Bartłomiej I: Boże Narodzenie na Ukrainie odbijają się szerokim echem obok zgiełku wojny
fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
KAI

Patriarcha ekumeniczny Bartłomiej w życzeniach z okazji świąt Bożego Narodzenia dla Ukraińców powiedział, że Boże Narodzenie na Ukrainie odbija się teraz szerokim echem obok zgiełku wojny i szczęku broni.

"Niestety, w tym roku przesłanie dobrej nowiny o Bożym Narodzeniu odbija się echem obok zgiełku wojny i szczęku broni w waszej Ojczyźnie, która doświadcza strasznych konsekwencji prowokacyjnej i niesprawiedliwej inwazji. Ta wojna, sprowokowana agresją Federacji Rosyjskiej w lutym ubiegłego roku, jest najgorszym europejskim kryzysem geopolitycznym i humanitarnym od końca II wojny światowej, wywierającym negatywny wpływ na środowisko i społeczeństwo na całym świecie. Dla nas, chrześcijan, wszystkie wojny są mordowaniem naszych braci” - powiedział Bartłomiej.

Patriarcha ekumeniczny Konstantynopola zauważył, że wiarygodność religii zależy dziś od ich postawy wobec ochrony wolności i godności człowieka oraz wkładu w pokój.

"Matka Kościół w sposób szczególny myśli o Was wszystkich, którzy obchodzicie święto Narodzenia Chrystusa w tym okresie zimy, szczególnie w tym roku na Ukrainie, bez prądu, bez ogrzewania, i nieustannie modli się o natychmiastowe przywrócenie pokoju i sprawiedliwości, o odrodzenie Ukrainy" - powiedział Bartłomiej.

DEON.PL POLECA

Dodał, że tylko solidarność z narodem ukraińskim może pokonać zło i ciemność. "Mamy nadzieję, że gdy czas pozwoli, ponownie odwiedzimy Waszą nieposkromioną Ojczyznę, znajdując wtedy wszystkich prawosławnych wiernych na Ukrainie zjednoczonych w jednym kwitnącym Kościele! Życzymy Wam wszystkim wielu błogosławionych lat!" - powiedział patriarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Bartłomiej I: Boże Narodzenie na Ukrainie odbijają się szerokim echem obok zgiełku wojny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.