Batalia dwóch lesbijek o dziecko w Turynie

Batalia dwóch lesbijek o dziecko w Turynie
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Na krzywdy zadawane dzieciom przez wychowujące je pary homoseksualne zwraca uwagę metropolita Turynu, abp Cesare Nosiglia. Odniósł się on do głośnej sprawy dwóch lesbijek, walczących o "prawo" do dziecka, które na skutek manipulacji z naturą urodziło się z ich związku.

Jedna kobieta użyczyła komórek jajowych, a druga przyjęła do swego ciała zapłodniony zarodek. Sztuczne zapłodnienie miało miejsce w Hiszpanii, bo z tego kraju pochodzi jedna z kobiet. Teraz, kiedy ich związek się rozpadł, obie chcą mieć prawo do dziecka. Sąd w Turynie przyznał prawa rodzicielskie obu kobietom.

Odnosząc się do tej sprawy arcybiskup Turynu zwraca uwagę na krzywdę, jaką zadaje się dziecku w imię rzekomych praw jednostki. Podkreśla, że życiowy kontekst tego dziecka od samego początku naznaczony jest wieloma brakami: prawdziwego środowiska rodzinnego oraz jasno określonych rodziców, ojca i matki. Abp Nosiglia wskazuje też na wielkie zamieszanie, jakie wywołała ta sprawa. Wyraża jednak nadzieję, że zwyczajni ludzie nie wyzbędą się zdrowego rozsądku i nadal zachowają przekonanie, że matka jest tylko jedna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Batalia dwóch lesbijek o dziecko w Turynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.