"Benedykt XVI łączy realizm z nadzieją"

"Benedykt XVI łączy realizm z nadzieją"
(fot. EPA/Pier Paulo Cito)
8 lat temu
KAI / drr

W tekście zatytułowanym "U boku wspólnoty międzynarodowej" redaktor naczelny watykańskiego dziennika stwierdza, że "właśnie dlatego, iż Biskup Rzymu i jego Kościół są na służbie Ewangelii i rodziny ludzkiej, z wyostrzoną uwagą patrzą na sprawy tego świata". W swoim oglądzie spraw tego świata, który "jest ciemny tam, gdzie człowiek nie uznaje już swej relacji ze Stwórcą" oraz "poważnego i niepokojącego rozwoju światowego kryzysu gospodarczego i finansowego, papież połączył realizm z nadzieją" - dodaje autor komentarza.

Papież przypomina, że "zawsze należy pamiętać o wymiarze moralnym, tak w gospodarce, jak i w bioetyce: życie ludzkie i wolność religijna muszą być tym samym szanowane i promowane", stanowczo też odrzuca "wszelką postać polityki, której celem byłaby marginalizacja roli religii oraz terroryzm religijnie umotywowany" - pisze naczelny watykańskiego dziennika.

Zwraca uwagę na wyrażenie przez Benedykta XVI dumy z chrześcijańskiej wizji człowieka oraz radości na wiadomość o "zachęcających sygnałach w dziedzinie wolności religijnej w wielu krajach, wśród których wymienił także Włochy".

Ojciec Święty powtarza, że "Stolica Apostolska jest na świecie po to, ażeby przypominać o rzeczywistości Chrystusa, który odmienił przeznaczenie człowieka, tak że jest nim już nie zniszczenie, ale nieśmiertelność" - konkluduje Vian.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Benedykt XVI łączy realizm z nadzieją"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Benedykt XVI łączy realizm z nadzieją"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.