Benedykt XVI o JPII: człowiek modlitwy i misji

Benedykt XVI o JPII: człowiek modlitwy i misji
Benedykt XVI o JPII: człowiek modlitwy i misji (Materiał prasowy JP2szukalemwas.pl)
PAP / ad

Modlitwa i zapał misyjny – te dwa elementy charakteryzowały życie i posługę Jana Pawła II – powiedział Benedykt XVI po obejrzeniu filmu o polskim papieżu, którego nazwał „Wielkim apostołem Chrystusa”.

W krótkim przemówieniu po pokazie Benedykt XVI podkreślił wysoki poziom artystyczny filmu. Zauważył, że choć dzieł o Janie Pawle II powstało już niezwykle wiele to ten dokument stanowi ważny wkład zaoferowany publiczności z okazji zbliżającej się beatyfikacji.

„Film «Jan Paweł II. Szukałem was» wyróżniają rozmaite elementy
, na przykład wywiady z bliskimi współpracownikami, świadectwa wybitnych osobistości, bogactwo dokumentacji – mówił Ojciec Święty. – Wszystko to ma na celu wierne ukazanie zarówno osobowości Papieża, jak i jego niestrudzonej posługi na przestrzeni długiego pontyfikatu.

Chciałbym jeszcze raz podkreślić dwie kluczowe cechy jego życia i posługi: modlitwę i zapał misyjny. Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej kontemplacji i wielkim Apostołem Chrystusa. Bóg wybrał go na Stolicę Piotrową i zachował go na długo, by wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie. Swym przykładem poprowadził nas wszystkich w tej pielgrzymce. Teraz towarzyszy nam z nieba”.

Film „Jan Paweł II. Szukałem was” jest największym przedsięwzięciem w historii polskiego dokumentu. Kręcono go cztery lata, w 12 krajach na czterech kontynentach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI o JPII: człowiek modlitwy i misji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.