Benedykt XVI odpoczywa w Castel Gandolfo

Benedykt XVI odpoczywa w Castel Gandolfo
Błogosławieństwo Urbi et Orbi (fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO)
PAP / ad

Benedykt XVI opuścił w niedzielę po południu Watykan i udał się do rezydencji w Castel Gandolfo pod Rzymem, gdzie przez kilka dni będzie odpoczywać po uroczystościach Wielkiego Tygodnia.

W ciągu tygodnia papież przewodniczył 8 mszom i nabożeństwom. Rozpoczęła je msza w Niedzielę Palmową. Dzień później kończący wkrótce 83 lata papież odprawił mszę za Jana Pawła II w związku z 5. rocznicą jego śmierci. W Wielki Czwartek Benedykt XVI odprawił dwie msze, a w Wielki Piątek przewodniczył nabożeństwu Męki Pańskiej i Drodze Krzyżowej.

Na duże fizyczne zmęczenie papieża nakłada się nastrój napięcia, jaki towarzyszył w tym roku Wielkanocy. W gazetach pojawiły się bardzo ostre artykuły z zarzutami wobec Benedykta XVI , a także różnego rodzaju prowokacje, na przykład apele , aby ustąpił.

Kardynał Sodano zwracając się do papieża oświadczył: "Z Waszą Świątobliwością jest Lud Boży, na którym nie robią wrażenia obecna gadanina i próby, które mają uderzyć we wspólnotę wierzących". "Jesteśmy Waszej Świątobliwości głęboko wdzięczni za męstwo ducha i apostolską odwagę, z jaką głosi Ewangelię Chrystusa"- mówił emerytowany watykański sekretarz stanu.

"Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki". Te słowa wielkanocnej antyfony kieruję do Polaków jako zaproszenie, by w każdej sytuacji, jaką przynosi życie, powracać do radości w Panu. On zmartwychwstał, zwyciężył grzech i śmierć. Dzięki wierze i ufności nasze serca napełnia światło Wielkiej Nocy, które rozprasza mroki każdego smutku. Tej radości wam życzę i wypraszam Boże błogosławieństwo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI odpoczywa w Castel Gandolfo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.