Benedykt XVI po śmierci ks. inf. Sudera

Benedykt XVI po śmierci ks. inf. Sudera
(for. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / Radio Watykańskie / mh

- Ojciec Święty Benedykt XVI, poinformowany o śmierci Ks. Infułata Kazimierza Sudera, poleca jego duszę Bożemu miłosierdziu i wyprasza łaskę wiecznego udziału w chwale zmartwychwstałego Pana. Dziękuje Bogu za wszelkie dobro, jakie Zmarły spełnił w swoim życiu jako oddany kapłan i szlachetny człowiek - napisał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone do kard. Stanisława Dziwisza. Ks. Suder zmarł 27 listopada w wieku 90 lat.

Watykański list przypomina, że kapłańska droga ks. Sudera "rozpoczęła się w latach hitlerowskiej okupacji Polski od podziemnego Seminarium Duchownego, w którym połączyła go serdeczna przyjaźń z Karolem Wojtyłą - dziś Błogosławionym Janem Pawłem II. Pozostawali jej wierni, gdy ks. Karol oddawał się posłudze duszpasterskiej wśród studentów, rozwijał pracę naukową, a następnie podejmował zadania związane z biskupstwem, kardynalstwem i papiestwem, zaś ks. Kazimierz pracował jako wikariusz w Makowie Podhalańskim, Łapanowie, Żywcu czy Chrzanowie, a potem jako proboszcz na tak znaczących placówkach jak parafia św. Anny w Krakowie czy Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, gdzie podejmował jako gospodarz Jana Pawła II w 1991 roku".

- Ostatnie lata jego życia były naznaczone cierpliwą, wierną i wyrozumiałą posługą konfesjonału w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan, był dla niego wzorem na każdym etapie życia, a dziś z pewnością docenił trud i owoce jego kapłańskiego życia i przyjął go do grona wybranych - napisał kard. Bertone.

Zapewnił też, że papież poleca Bogu w modlitwie wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowej ks. Sudera i "z serca udziela swojego apostolskiego błogosławieństwa".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI po śmierci ks. inf. Sudera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.