Benedykt XVI zostanie ogłoszony świętym? Abp Gänswein: „Myślę, że pójdzie to w tym kierunku”

Benedykt XVI zostanie ogłoszony świętym? Abp Gänswein: „Myślę, że pójdzie to w tym kierunku”
Papież Benedykt XVI może zostać ogłoszony świętym (fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI)
KAI / tk

Abp Georg Gänswein uważa za możliwe to, że wkrótce pojawią się także wezwania do beatyfikacji Benedykta XVI. Powiedział to wieloletni prywatny sekretarz papieża seniora w wywiadzie nadanym w niedzielę wieczorem przez telewizję katolicką "EWTN". Abp Gänswein na pytanie o „Santo subito?" odpowiedział: "Myślę, że pójdzie to w tym kierunku".

Benedykt XVI ogłoszony świętym?

Po włosku apel: "Santo subito" – „Natychmiast święty” wystąpił ostatnio na pogrzebie Jana Pawła II w kwietniu 2005 roku. Został beatyfikowany w 2011 roku zaledwie sześć lat po śmierci, a kanonizowany trzy lata później. Tym samym stał się najszybciej kanonizowanym papieżem w czasach nowożytnych.

Komentując oskarżenia w związku z ekspertyzą dotyczącą skandalu nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi, abp Gänswein powiedział, że Benedykt XVI był "zszokowany" tym, że po opublikowaniu ekspertyzy został nazwany „kłamcą”.

- Błąd w jego wypowiedzi, który dotyczył obecności lub nieobecności na spotkaniu 42 lata temu, był błędem pracownika, co zostało natychmiast skorygowane. Mimo to pozostała „narracja”, która przedstawiała byłego papieża jako kłamcę – powiedział abp Gänswein.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI zostanie ogłoszony świętym? Abp Gänswein: „Myślę, że pójdzie to w tym kierunku”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.