Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych na Cmentarzu Południowym

Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych na Cmentarzu Południowym
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Fundacja Kapucyńska organizuje akcję już po raz piąty. Za każdym razem sprzątanych jest ok. 200 grobów.

Już w najbliższą sobotę 21 października bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Południowym. W zeszłym roku w sprzątaniu uczestniczyło 13 bezdomnych, kilkoro wolontariuszy fundacji i duszpasterz bezdomnych brat M. Gawroński.

DEON.PL POLECAFundacja Kapucyńska organizuje taką akcję już po raz piąty. Za każdym razem sprzątanych jest ok. 200 grobów. Akcja trwa zwykle pięć godzin - tyle zajmuje całej ekipie staranne umycie tabliczek, wymiana zniszczonych krzyży, zasadzenie na każdym grobie chryzantem i zapalenie zniczy.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego działa przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie od 2010 r. Misją Fundacji jest kontynuowanie dzieła rozpoczętego przez Błogosławionego, troska o drugiego człowieka, a szczególnie o ludzi wykluczonych społecznie. Osobami, które korzystają ze wsparcia Fundacji są głównie ludzie bezdomni i ubodzy. Jej fundatorem jest Radosław Pazura.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych na Cmentarzu Południowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.