Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata

Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata
(fot. Prarthana Bhawan / youtube.com)
3 lata temu
"BBC" / "Catholic News Agency" / pk

Indyjski biskup Franco Mulakkal został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu i wielokrotnego molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić na zakonnicy. Hierarcha zaprzecza oskarżeniom.

Do aresztowania katolickiego biskupa doszło 21 września - podaje portal "BBC", cytowany przez "Catholic News Agency". Wcześniej bp Mulakkal poprosił Watykan o zwolnienie z pełnionej przez siebie funkcji. Jego prośba została spełniona 20 września. Hierarcha został aresztowany po trzech tygodniach przesłuchań.

Indie: sprawą oskarżenia biskupa o gwałt zajęła się Konferencja Episkopatu Indii>>

Jak informuje "CNA", należąca do zgromadzenia Misjonarek Jezusa zakonnica miała być wykorzystywana przez biskupa co najmniej dwanaście razy. Do pierwszego gwałtu miało dojść w roku 2014, podczas wizyty biskupa w jej klasztorze w Kuravilangad w Kerali.

Zeznania biskupa i zakonnicy nie są jednak zgodne. Hierarcha twierdzi, że zakonnica zemściła się na nim, ponieważ działał przeciwko niej. Bp Mulakkal uważa, że oskarżająca go siostra zakonna miała romans z jego bratem - informuje "CNA".

Zakonnica oskarżyła biskupa o gwałt i wielokrotne molestowanie. Policja bada sprawę>>

Zakonnica ze zgromadzenia działającego w Dżalandharze, zgłosiła się na policję pod koniec czerwca z dokumentem liczącym 72 strony, w którym oskarża biskupa o gwałt oraz kilkunastokrotne molestowanie i nadużycia seksualne.

Sprawą zakonnicy i oskarżenia o gwałt żywo interesują się media indyjskie oraz zagraniczne media katolickie. Sprawę komplikuje fakt, że centralny rząd Indii prowadzi nacjonalistyczną politykę, która negatywnie odbija się na sytuacji mniejszości religijnych w kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Wons SDS
11,82 zł
16,89 zł

20 rozważań o codziennych wyborach

„Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W...

Skomentuj artykuł

Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.