Biskup Marek Solarczyk obudził pielgrzymów grą na rogu

Biskup Marek Solarczyk obudził pielgrzymów grą na rogu
(fot. BP KEP)
KAI / tk

Grając na myśliwskim rogu biskup Marek Solarczyk budził radomskich uczestników 43. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Relacja z pobudki pątników pojawiła się na facebookowym profilu ordynariusza radomskiego. Pielgrzymi, choć jeszcze zaspani, byli wdzięczni biskupowi za niecodzienną pobudkę. Dwa lata temu hierarcha budził ich, uderzając pokrywami od garnków.

Od 6 dni na pątniczym szlaku są uczestnicy 43. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Na facebookowym profilu bpa Marka pojawiła się relacja wideo, na której widać, jak ordynariusz radomski osobiście budzi śpiących w namiotach pielgrzymów. - Godzina szósta. Piękny dzień, słońce świeci - mówi w materialne filmowym biskup Marek. Przy okazji gra na myśliwskim rogu.

- Nie jestem jedyny, bo i bracia porządkowi dzięki tubom włączają różne piosenki, które motywują pielgrzymów do wstania. To element podtrzymania wspólnoty. Dwa lata temu były pokrywki od garnków, teraz został przygotowany róg – opowiada ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Pielgrzymi wdzięczni za pobudkę

Pątnicy – choć zaspani- są wdzięczni biskupowi za nietypową pobudkę. - Jest bardzo wesoło. To powoduje, że grupa szybko zbiera się o poranku. To skuteczna metoda budzenia pątników, aby wszyscy mogli bez pośpiechu napić się kawy przed wyjściem na trasę – mówią pielgrzymki z grupy akademickiej.
Wszyscy pątnicy dojdą na Jasną Górę 13 sierpnia. O godz. 15.00 biskup Marek Solarczyk będzie celebrował Mszę świętą przed jasnogórskim szczytem. Liturgię będzie transmitowało Radio Plus Radom.

Pielgrzymi wędrują w 5 kolumnach (dwóch radomskich, skarżyskiej, starachowickiej, przysuskiej i opoczyńskiej). W sumie na Jasną Górę podążają 33 grupy. Ze względu na obostrzenia pielgrzymi z poszczególnych grup nie spotykają się ze sobą na trasie. Nie można także odwiedzać pielgrzymów podczas dni wędrówki.

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem
Św. Ireneusz z Lyonu

Życie chrześcijanina to więcej niż gorączkowe unikanie grzechu (niemożliwe), czy nienaganna perfekcja (zabójcza). Perspektywa uczniów Jezusa to "osiągnięcie pełnego podobieństwa do...

Skomentuj artykuł

Biskup Marek Solarczyk obudził pielgrzymów grą na rogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.