Biskup ostrzega: Upadek społeczeństwa ma swoje korzenie w osłabieniu rodziny

Biskup ostrzega: Upadek społeczeństwa ma swoje korzenie w osłabieniu rodziny
Fot. Diócesis de Málaga - Soatá / YouTube.com
periodicolaverdad.com / tk

Kolumbijski biskup José Libardo Garcés Monsalve powiedział, że "pogorszenie sytuacji społecznej wynika z osłabienia, jakie ideologie spowodowały w rodzinie, instytucji, której Bóg powierzył ochronę życia". W swoim artykule, który ukazał się w gazecie diecezjalnej La Verdad, hierarcha zachęcił wiernych do refleksji nad rodziną i życiem.

"W wielu środowiskach osłabia się stan społeczeństwa. Ma to swoje korzenie w pogorszeniu się życia rodzinnego, które wynika z różnych ideologii i sposobów pojmowania małżeństwa i rodziny, zwróconych plecami do Boga" – zauważył biskup.

Zaznaczył, że Bóg poprzez swoje Słowo nieustannie wzywa nas do budowania rodziny na skale, jaką jest Jezus Chrystus. On daje siłę do stawiania czoła wyzwaniu, jakim jest choćby ochrona życia ludzkiego.

DEON.PL POLECA

"To nauczanie Kościoła ratyfikuje całą naukę o obronie życia, która sprzeciwia się ideologiom przedstawiającym aborcję, eutanazję i inne ataki na życie i godność osoby ludzkiej jako normę postępowania. W obliczu tego musimy wzmacniać rodzinę, która chroni życie jako dar od Boga" – stwierdził bp Monsalve.

"Rodzina chrześcijańska staje się solidną skałą, na której zbudowane jest społeczeństwo, ponieważ w niej uczymy się zdrowej relacji między ojcem, matką, mężem, dziećmi i braćmi, aby wyjść do społeczeństwa i budować rytm zdrowych relacji międzyludzkich" – dodał.

Duchowny zauważył, że wiele małżeństw czy rodzin rozpada się przy pierwszym cięższym kryzysie. Przypomniał, że dzięki łasce Bożej danej w sakramencie małżeństwa i Eucharystii można wytrwać do końca. "Na naszej chrześcijańskiej drodze spotykamy pary, które przez wiele lat trwają w wiernej miłości, świadome, że w ich życiu małżeńskim zdarzały się momenty krzyża i niepewności. Z pewnością Pan jest obecny w ich życiu każdego dnia".

"Wzywam wszystkie rodziny, aby każdego dnia znalazły kilka minut na zjednoczenie się przed Panem. Modliły się w intencji swoich potrzeb, modliły się za domowników, którzy przeżywają trudne sytuacje, prosili o łaskę miłosierdzia i miłości małżeńskiej, dziękowali Bogu w każdym dniu swojego życia za wszystko, co dzieje się w rodzinie" – zachęcił hierarcha.

Źródło: periodicolaverdad.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskup ostrzega: Upadek społeczeństwa ma swoje korzenie w osłabieniu rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.