Nowy podcast o rodzinie. Nowe odcinki w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

Nowy podcast o rodzinie. Nowe odcinki w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Pytania zadawane głośno, a często pozostawiane bez odpowiedzi. To właśnie wokół nich koncentrować się będą kolejne odcinki podcastu "Kto pytał? Warto rozmawiać o rodzinie", na które zapraszają Archidiecezja Krakowska oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Czy Bóg jest potrzebny w relacji kobieta - mężczyzna? Dlaczego Kościół sprzeciwia się antykoncepcji, aborcji czy in vitro? Ile dzieci powinien mieć katolik? To pytania, które zadaje sobie wielu. Archidiecezja Krakowska podejmuje próbę odpowiedzi na nie we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do rozmowy zaproszeni zostali eksperci: familolodzy, lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, specjaliści z zakresu planowania rodziny i regulowania płodności, a także małżonkowie.

DEON.PL POLECA

Nowe odcinki w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

Rozmowy moderować będą dr Magdalena Dej, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego oraz ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, duszpasterz kobiet Archidiecezji Krakowskiej, prezes Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela oraz wykładowca akademicki.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 14.10 na kanale Spotify Archidiecezji Krakowskiej oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 6.00 na YouTube Archidiecezji Krakowskiej udostępniane będą kolejne odcinki - odpowiedzi na kolejne ważkie i głośno stawiana pytania, dotyczące rodziny oraz stojących przed nią współcześnie wyzwań i problemów, z jakimi się zmaga.

To propozycja nie tylko dla małżonków z dłuższym lub krótszym stażem, ale też dla wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa lub czują się powołaniu do tego, aby w przyszłości założyć własną rodzinę. Zachęcamy do śledzenia kolejnych odsłon podcastu „Kto pytał? Warto rozmawiać o rodzinie”, a także do poszerzania swojej wiedzy na oficjalnych stronach www.wdr.diecezja.pl  oraz www.diecezja.pl.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Nowy podcast o rodzinie. Nowe odcinki w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.