Biskup porozmawia z księżmi o kryzysie

Biskup porozmawia z księżmi o kryzysie
(fot. pro-populo.org)
KAI / pz

Biskup Grzegorz Ryś oraz kapucyn ojciec Jordan Śliwiński poprowadzą 9 czerwca w klasztorze dominikanów w Krakowie ostatnią w tym roku akademickim serię warsztatów dla kapłanów "PRO POPULO", które poświęcone będą tym razem kryzysom kapłańskim. Zapisy do 5 czerwca.

Obecny biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, a wcześniej rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, oraz twórca i dyrektor Szkoły dla Spowiedników będą dzielić się z uczestnikami warsztatów tym, jak sobie radzić z kryzysami w życiu kapłańskim, czy się ich bać czy nie i czy można się do nich odpowiednio przygotować.

DEON.PL POLECA
- Zależy nam, by na problem kryzysów spojrzeć z co najmniej dwóch perspektyw: przełożonego - biskupa, byłego rektora seminarium krakowskiego, do którego księża przychodzą, by szukać rady i wsparcia, oraz doświadczonego spowiednika - mówi współorganizujący dominikańskie warsztaty o. Dominik Jurczak.

Warsztaty "PRO POPULO" adresowane są do księży diecezjalnych i zakonnych, którzy chcą pogłębić rozumienie kapłaństwa. Podczas trwających od jesieni zeszłego roku spotkań duchowni mieli już zajęcia o liturgii, udzielaniu sakramentów, spowiednictwie, kaznodziejstwie, modlitwie kapłańskiej oraz o pracy z młodzieżą i zarządzaniu parafią.

- Dziś osoba duchowna musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Od księdza wymaga się bowiem, żeby był ekspertem w wielu dziedzinach. Trudno stawiać takie wymagania, jeśli się nie da księdzu odpowiedniego warsztatu - tłumaczy o. Jurczak.

Warsztaty odbywają się w klasztorze dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskup porozmawia z księżmi o kryzysie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.