Biskupi Meksyku: rodzina przetrwała próbę epidemii

Biskupi Meksyku: rodzina przetrwała próbę epidemii
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
KAI / pp

Biskupi Meksyku w wydanym w związku z epidemią koronawirusa liście pasterskim wskazali, że instytucja rodziny okazała się wytrzymała na próbę, jaką było nadejście masowych zachorowań na COVID-19. Wskazali, że wartości pielęgnowane w meksykańskich rodzinach dowiodły siły przebaczenia, solidarności, a także nadziei wśród osób doświadczonych kryzysem wywołanym przez epidemię.

Biskupi stwierdzili, że rodzina zasługuje w dobie epidemii na uznanie, nie tylko za “to, że jest podstawową komórką społeczną”, ale również dlatego, że stanowi podporę w trudnych sytuacjach, takich jak masowe zgony i zachorowania wskutek COVID-19.

Hierarchowie wezwali jednocześnie wiernych do wrażliwości na potrzeby osób doświadczonych z powodu kryzysu wywołanego przez epidemię oraz na udzielenie im pomocy. Biskupi wyrazili również swoją solidarność zarówno z rodzinami osób zmarłych po infekcji koronawirusem, jak też z zakażonymi. Odnotowali również, że wskutek epidemii poszkodowane zostały też inne osoby: biedni, bezrobotni, nauczyciele, rodzice, a także ofiary przemocy.

Do poniedziałkowego wieczora w Meksyku na COVID-19 zmarło 30,6 tys. osób, a w całym kraju zanotowano ponad 257 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Biskupi Meksyku: rodzina przetrwała próbę epidemii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Biskupi Meksyku: rodzina przetrwała próbę epidemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.