Biskupi proszą o pomoc dla ofiar tajfunu

Biskupi proszą o pomoc dla ofiar tajfunu
(fot. EPA/DENNIS M. SABANGAN )
6 lat temu
KAI / slo

"Nie reagowanie na takie sytuacje jest bardzo poważnym wykroczeniem wobec przykazania miłości" - pisze ordynariusz bielsko-żywiecki bp Tadeusz Rakoczy w specjalnym liście wzywającym do zorganizowania w kościołach diecezji kwesty na pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

Bp Rakoczy zarządził przeprowadzenie zbiórki w parafiach diecezji oraz zachęcił do wsparcia materialnego i modlitwy w intencji poszkodowanych. 24 listopada przy wyjściu z kościołów Podbeskidzia wierni uczestniczący we Mszach świętych będą mogli złożyć ofiary, które - za pośrednictwem Caritas - zostaną przesłane na Filipiny.

Tajfun Haiyan na Filipinach wyrządził ogromne szkody. Pochłonął ponad 10 tys. ofiar śmiertelnych, zostawił 4,5 miliona poszkodowanych, którzy utracili dorobek życia i czekają na pomoc, zniszczone są całe miasta i wsie. Kościelną akcją pomocy koordynuje Caritas Internationalis. Na miejscu przekazywaniem darów zajmują się przedstawiciele Caritas USA i Wielkiej Brytanii.

Zebrane ofiary, za pośrednictwem kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej, zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Organizacja przekazała już doraźną pomoc w wysokości 50 tys. euro i zaczęła akcję pozyskiwania funduszy na projekty długofalowe. Działania te można wesprzeć również poprzez SMS charytatywny z hasłem: POMAGAM, wysłany na numer 72 052 (koszt to 2 zł + VAT).

Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek także wystosował apel do wiernych Ordynariatu Polowego w sprawie pomocy ofiarom poszkodowanym przez tajfun na Filipinach. Ordynariusz wojskowy zwrócił się do kapelanów wojskowych, aby w najbliższą niedzielę przeprowadzili zbiórkę na rzecz ofiar żywiołu. Pieniądze zebrane po niedzielnych Mszach świętych zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Ordynariatu Polowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi proszą o pomoc dla ofiar tajfunu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Biskupi proszą o pomoc dla ofiar tajfunu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.