Filipiny: apel o solidarność z ofiarami tajfunu

Filipiny: apel o solidarność z ofiarami tajfunu
(fot. EPA/FRANCIS R. MALASIG)
6 lat temu
KAI / drr

Do tego, by niedziela 17 listopada stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin zachęca przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

Prośba skierowana do biskupów diecezjalnych jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan. Solidarność z potrzebującymi będzie można wyrazić m.in. poprzez zbiórkę do puszek.

- Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności - napisał abp Józef Michalik w przesłanym dziś (12 listopada) liście do biskupów diecezjalnych.

Przewodniczący Episkopatu zwrócił się z apelem o modlitwę i zbiórkę do puszek w polskich kościołach. Proponowana data dnia solidarności z ofiarami tajfunu Haiynan na Filipinach to niedziela, 17 listopada.

Zebrane za pośrednictwem kurii diecezjalnych fundusze, zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Caritas Polska na rzecz Filipin przekazała już doraźną pomoc (50 tys. euro) i zaczęła akcję pozyskiwania funduszy na projekty długofalowe. Działania te można wesprzeć również poprzez SMS charytatywny z hasłem: POMAGAM, wysłany na numer 72052.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Filipiny: apel o solidarność z ofiarami tajfunu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Filipiny: apel o solidarność z ofiarami tajfunu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.