Biskupi przeciw korupcji i handlowi narkotykami

Biskupi przeciw korupcji i handlowi narkotykami
(fot. Robert Hoetink / Shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / pk

Dokument, zatytułowany "Kultura śmierci i odrzucenia nie musi panować w naszym kraju", ogłosiła Komisja episkopatu Argentyny ds. Sprawiedliwości i Pokoju.

Komisja przypomniała w nim ks. Juana Viroche, który miesiąc temu zginął w niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach. Był on znany z odwagi w zwalczaniu mafii narkotykowej, która wielokrotnie groziła mu za to na różne sposoby.

"Z bólem stwierdzamy - czytamy w dokumencie - że organizacja ta przeniknęła do różnych sektorów i instytucji naszego społeczeństwa". Komisja wezwała do "pilnego oczyszczenia policji, sił porządkowych i innych instytucji, do których dostały się interesy związane z handlem narkotykami".

Biskupi argentyńscy zapewnili przy tym o swej bliskości wspólnotę, którą dotknęła śmierć jej duszpasterza, a która jednocześnie cierpi z powodu narkotyków, przemocy i korupcji. "Pieniądz obecny w wielkich ilościach w handlu narkotykami jest splamiony krwią" - czytamy w dokumencie.

Jego autorzy przypomnieli także, że głównymi ofiarami handlu narkomanii są biedni oraz dzieci i młodzież. "Narkomania to forma współczesnego niewolnictwa dla wielu ludzi i całych rodzin; nie wiedzą oni, do kogo się zwrócić i w zmaganiu się z tym wielkim problemem pozostawieni są samym sobie" - stwierdzili biskupi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi przeciw korupcji i handlowi narkotykami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.