Biskupi Ukrainy zachęcają do postu i modlitwy różańcowej o pokój

Biskupi Ukrainy zachęcają do postu i modlitwy różańcowej o pokój
fot. PAP/Vladyslav Musiienko
KAI / ml

Rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy zachęcają w październiku wiernych do zintensyfikowania modlitwy o pokój. W tej intencji proponują codzienną modlitwę różańcową i zachęcają do piątkowego postu o chlebie i wodzie. Ich zdaniem modlitwa i post mogą stać się skutecznym środkiem do zatrzymania wojny.

W specjalnym przesłaniu biskupi Rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy zachęcili wiernych, aby w październiku modlili się na różańcu i pościli w piątki. Jak zaznaczył ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej bp Witalij Krywicki: „Wraz z Konferencją Episkopatu Ukrainy zachęciliśmy wszystkich naszych wiernych, aby przede wszystkim prośba o pokój stała się pierwszą intencją dla naszych modlitw. Szczególnie podczas modlitwy różańcowej. Zachęcamy też do postu jakościowego. Będziemy zatem w każdy piątek pościli o chlebie i wodzie, aby dobry Bóg usłyszał nasze modlitwy. Wierzymy, że właśnie taka modlitwa razem z postem i razem w tej modlitwie, doprowadzi nas do zwycięstwa” - stwierdził hierarcha.

Jednocześnie biskupi podziękowali wszystkim za dotychczasową modlitwę w intencji pokoju i za pomoc, jaką w tym trudnym czasie ludzie niosą sobie nawzajem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskupi Ukrainy zachęcają do postu i modlitwy różańcowej o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.