Biskupi w Indiach reagują na dyskryminację chrześcijan przez władzę

Biskupi w Indiach reagują na dyskryminację chrześcijan przez władzę
(fot. Komar / Shutterstock.com)
KAI / pk

Chrześcijańskie organizacje pozarządowe stały się przedmiotem prześladowań i śledztw ze strony władz stanu Jharkhand we wschodnich Indiach. Biskupi wystosowali w tej sprawie memorandum do gubernatora Droupadi Murmu.

Organizacje pozarządowe o proweniencji chrześcijańskiej nie prowadzą nielegalnej działalności, ani nie są przykrywką dla grup terrorystycznych - piszą hierarchowie w memorandum, które na konferencji prasowej ogłosił kard. Telesphore Toppo - emerytowany ordynariusz Ranchi. W tekście biskupi oskarżają Departament Śledczy o stosowanie przemocy i fałszywe oskarżenia względem chrześcijan.

DEON.PL POLECAW wywiadzie dla mediów sekretarz generalny Rady Episkopatu, bp Theodore Mascarenhas, zaznaczył, że poprzez zaangażowanie jednostki antyterrorystycznej w śledztwa, władze pokazują społeczeństwu, że chrześcijanie mają powiązania z terrorystami. Dodał również, że nie tylko stowarzyszenia kościelne otrzymują fundusze zagraniczne na podstawie aktu regulującego zagraniczne wkłady finansowe (FCRA). Dlaczego więc inne organizacje nie zostały poddane kontroli? - pytał bp pomocniczy Ranchi.

Zaskakującym jest, że Departament Śledczy rozpoczął postępowanie zaraz po tym, jak władze federalne pozytywnie zweryfikowały oświadczenia podatkowe i odnowiły wszystkie pozwolenia. Zwracamy się więc z apelem - czytamy w memorandum do gubernatora - aby umożliwić nam, wspólnocie miłującej pokój, która zawsze służy ludziom, narodowi i ubogim, by mogła kontynuować swą misję bez żadnego nękania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi w Indiach reagują na dyskryminację chrześcijan przez władzę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.