Biskupi żegnają Maradonę i chwalą za pomoc ubogim

Biskupi żegnają Maradonę i chwalą za pomoc ubogim
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
1 rok temu
KAI / kk

Arcybiskup Neapolu, kardynał Crescenzio Sepe odprawił Mszę św. w intencji zmarłego 25 listopada argentyńskiego „geniusza piłkarskiego” Diego Maradony. Archidiecezja poinformowała w swoim komunikacie, że jako zawodnik SSC Neapol Maradona wyprowadził ten klub do celów i sukcesów, „o jakich jego piłkarze zawsze marzyli, ale nie mogli ich osiągnąć”.

Kard. Sepe przyznał, że podziela ból i żałobę wielu Neapolitańczyków z powodu przedwczesnej śmierci „niepowtarzalnego geniusza futbolu, jakim był Diego Maradona”.

W 1984 roku klub SSG Neapol odkupił Argentyńczyka od FC Barcelona za rekordową na owe czasy sumę 13,5 miliarda lirów i zapewniło sobie „złote lata” w historii klubu. SSG Neapol, któremu groziło wyjście z I ligi, został – z udziałem Maradony – piłkarskim mistrzem Włoch w latach 1987 i 1990, a w 1989 roku był zdobywcą pucharu UEFA.

Zmarły 25 listopada Argentyńczyk Diego Maradona, legenda futbolu, był inspiracją dla dzieci i młodzieży z ubogich dzielnic w swojej ojczyźnie. Dzieciom żyjącym w trudnych warunkach jego historia pozwalała marzyć o lepszej przyszłości. Słowa biskupa argentyńskiego San Justo, Eduardo Garcíi, zacytował portal El 1 Digital.

„Pracuj i osiągaj ważne pozycje nie zapominając o swoich korzeniach, a więc o pochodzeniu”, powiedział bp García i zaapelował do wiernych o modlitwę za Maradonę.

Przypomniał, że jednym z pierwszych życiowych gestów piłkarza było jego zaangażowanie w dzielnicy ubogich Villa Palito. Wspólnie z diecezją San Justo Maradona angażował się w pomoc mieszkańcom dzielnicy ubogich i zorganizował w tym celu specjalną kampanię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Biskupi żegnają Maradonę i chwalą za pomoc ubogim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.