Biskupka z Niemiec spotkała się z papieżem. Jest wielką zwolenniczką wprowadzenia nowego święta

Biskupka z Niemiec spotkała się z papieżem. Jest wielką zwolenniczką wprowadzenia nowego święta
Fot. Nordkirche / YouTube
KAI / pk

Papież Franciszek spotkał się 17 kwietnia z czołową przedstawicielką Kościołów ewangelicko-luterańskich w Niemczech. To spotkanie było dla mnie również wyrazem uznania dla dialogu ekumenicznego, powiedziała biskupka Kristina Kühnbaum-Schmidt, przewodnicząca Niemieckiego Komitetu Narodowego Światowej Federacji Luterańskiej (LWF), w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA w Rzymie.

Biskupka niemieckiego Schwerina wykorzystała krótką wymianę zdań na marginesie środowej audiencji generalnej na Placu św. Piotra, aby przekazać papieżowi pozdrowienia od luterańskich Kościołów członkowskich w Niemczech. Wyraziła również wdzięczność Franciszkowi za jego "ważne i ciągłe zaangażowanie na rzecz integralności stworzenia i sprawiedliwości klimatycznej".

DEON.PL POLECAPomysł włączenia Święta Stworzenia do kalendarza liturgicznego wszystkich Kościołów chrześcijańskich

Podczas niedawnego spotkania ekumenicznego w Asyżu omawiano pomysł oficjalnego włączenia Święta Stworzenia do kalendarza liturgicznego wszystkich Kościołów chrześcijańskich. Bp Kühnbaum-Schmidt uważa tę propozycję jako "wspaniałą okazję do dalszego pogłębienia teologii i duchowości stworzenia" i dlatego poruszyła tę kwestię również w rozmowie z papieżem.

Głównym punktem wizyty luterańskiej biskupki w Watykanie były rozmowy z kard. Kurtem Kochem, przewodniczącym Dykasterii ds. Jedności Chrześcijan. Jednym z omawianych tematów była zbliżająca się 500. rocznica Konfesji Augsburskiej w 2030 roku. Opublikowana w Augsburgu w 1530 roku Confessio Augustana jest jednym z najważniejszych luterańskich dokumentów wyznaniowych. Wśród innych tematów rozmowy bp Kühnbaum-Schmidt i kard. Kocha był m.in. obecny stan stosunków luterańsko-katolickich na szczeblu międzynarodowym.

Była to pierwsza wizyta biskupki Kühnbaum-Schmidt w Rzymie jako przewodniczącej Niemieckiego Komitetu Narodowego Światowej Federacji Luterańskiej, którą to funkcję sprawuje od grudnia ub. roku. Komitet skupia jedenaście niemieckich Kościołów członkowskich Światowej Federacji Luterańskiej (LWF).

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Biskupka z Niemiec spotkała się z papieżem. Jest wielką zwolenniczką wprowadzenia nowego święta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.