Blog o. Leona Knabita zdobył główną nagrodę

Blog o. Leona Knabita zdobył główną nagrodę
(źr. ojciecleon.blog.onet.pl)
9 lat temu
KAI / wm

O. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca otrzymał nagrodę główną w plebiscycie na najlepszy Blog Roku 2011 w kategorii "blogi profesjonalne". Blog o. Leona cieszy się coraz większą popularnością. Jest to miejsce umożliwiające swobodną wymianę doświadczeń i opinii, dające przestrzeń do dyskusji oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dzisiejszego człowieka.

- Internet nie musi być złem, a wręcz przeciwnie. Ten blog jest ciekawą formą bycia z ludźmi, dotarcia do nich. Jego czytelnicy znają się, szanują, pomagają sobie wzajemnie i wspierają nasze akcje, tworzą taką rodzinę. Taką formę działalności można chyba nazwać duszpasterstwem - uważa o. Leon Knabit.

Portal "Poważne sprawy, poważne odpowiedzi" - autorstwa benedyktynów z Opactwa w Tyńcu - został stworzony dla wszystkich, których interesuje tradycja i duchowość benedyktyńska, ale nie tylko. Jest to miejsce umożliwiające swobodną wymianę doświadczeń, poglądów, opinii, dające przestrzeń do dyskusji oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dzisiejszego człowieka.

Na blogu o. Leon porusza aktualne i ważne tematy, mówi m.in. o feminizmie, bezdzietności, prostytucji i alkoholizmie. Zabiera głos również w sprawach bieżących. Można przeczytać jego wypowiedzi o kryzysie Kościoła, antyklerykalizmie, aborcji czy metodzie in vitro.

Zdaniem benedyktynów coraz większe zainteresowanie serwisem świadczy o potrzebie istnienia w internecie "miejsc", gdzie można porozmawiać - o problemach współczesnego Kościoła oraz sprawach ważnych dla każdego człowieka.

Zainteresowani duchowością i tradycją benedyktyńską znajdą coś dla siebie w zakładce Młodzi i "Reguła" św. Benedykta. Ponadto o. Jan Paweł Konobrodzki oraz o. Jan Bereza w cyklu "Reguła dla Ciebie" przybliżają tajniki medytacji chrześcijańskiej, zarówno w teorii jak i praktyce.

Z kolei "Wiara i nauka" to miejsce dla artykułów, które są komentarzem do najnowszych zjawisk medycznych czy kulturowych. Tutaj znaleźć można min. teksty ks. prof. Michała Hellera.

Natomiast "Szkice medytacyjne" to zbiór krótkich tekstów autorstwa o. Bernarda Sawickiego OSB. Ich zadaniem jest przebudzenie w nas dziecinnej radości, ufności, czystości. Zmobilizowanie, żebyśmy spróbowali spojrzeć na świat nie oczami zmęczonych, sfrustrowanych dorosłych, ale oczami dzieci - pełnych wiary, nadziei i pokoju.

W serwisie znajduje się także dział "kultura", gdzie prezentowane są najciekawsze nowości książkowe, informacje o spektaklach i koncertach, na które warto się wybrać. W dziale "Temat tygodnia"publikowane są najciekawsze teksty z prasy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Blog o. Leona Knabita zdobył główną nagrodę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.