Blogerki, feministki i liderki. Siostry z Broniszewic podbiły ich serca

Blogerki, feministki i liderki. Siostry z Broniszewic podbiły ich serca
(fot. Festiwal Kobiet Internetu / facebook.com)
pleszew.naszemiasto.pl / kk

"Najbardziej niezwykłe są one same, jako osoby. Noszą habity, poświęciły się wierze i powołaniu, ale są tak normalne" - pisała jedna z blogerek po wystąpieniu dominikanek.

Feministki, blogerki, bizneswomen i liderki. Wśród nich siostry zakonne, które brały udział w dyskusji "#kobieta #ogarniająca" z Dorotą Wellman podczas gdańskiego Festiwalu Kobiet Internetu. Niewątpliwie broniszewickie zakonnice są jednymi z nich, bo dzięki determinacji i sprawnemu funkcjonowaniu w środkach masowego przekazu, zakonnice postawiły wspaniałe dzieło jakim jest Dom Chłopaków.

DEON.PL POLECA
Pod wielkim wrażeniem sióstr jest również prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Festiwal Kobiet Internetu w Gdańsku rozpoczęty pięknym solidarnym akcentem! Siostry dominikanki z Broniszewic szacunek wielki dla Was" - pisała na Instagramie.

Siostra Eliza Małgorzata Myk niedawno na łamach DEON.pl pisała o tym dlaczego potrzebujemy bardziej "kobiecego" Kościoła w Polsce.

"To właśnie ludzie uświadomili mi, że takiego Kościoła im brakuje, za takim tęsknią. Oczekują, że kiedy wejdą do niego ze swoim popapranym życiem, albo jakąś jednorazową wpadką, to poczują się przytuleni, a nie wykluczeni" - pisze dominikanka. Więcej przeczytasz tutaj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Blogerki, feministki i liderki. Siostry z Broniszewic podbiły ich serca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.